הסתברות

גילי נחמיאס
16:20
03.08.23

בשאלה נכתב כך:

שחקן שש בש הטיל שלוש פעמים ברציפות שתי קוביות הוגנות בנות שש פאות כל אחת וקיבל בכל שלוש הפעמים תוצאה של 6:6. מהם סיכוייו לקבל 6:6 פעם נוספת?

התשובה של הספר אמרה שכל מאורע מחושב בנפרד ולמעשה אין חשיבות למספר הפעמים שיצא לו 6:6 כי הסיכוי הוא תמיד 1 חלקי 36.

זה לא מסתדר לי כל כך. הרי אם הסיכוי להטיל 6 בקוביה פעם אחת שווה לשישית אז לפי מה שהספר אומר גם הסיכוי להטיל 6 בקוביה השניה הוא שישית והרי זה שני אירועים נפרדים אז הסיכוי להטיל 6 בשתי קוביות אמור להיות שישית ולא 1 חלקי 36.

מקווה שלא סיבכתי יותר מדי ושלמישהו יש הסבר הגיוני בשבילי

0 תגובות

תגובה אחת
    ספיר
    16:08
    03.08.23
    הספר הסביר שכל מאורע מחושבת ההסתברות בנפרד, כי זה לא משנה מה יצא לו בהטלות הקודמות, הסיכויים מתאפסים בכל הטלה מחדש. בין ההטלה הראשונה לשניה או לאחרות אין שום קשר... זה כמו שישאלו - לדנה יש 3 בנות, מה הסיכוי שהעובר שיש לה בבטן הוא גם בת? הסיכוי הוא 50:50 - העובר או הוא בן או בת וזה ממש לא משנה מה נולד לה לפני כן... בעצם המידע שהם נתנו רק נועד לבלבל אותך. בשורה תחתונה, השאלה היא "מה הסיכוי שיצא בהטלת 2 קוביות 6:6? התשובה לזה היא: הסיכוי להטיל בקוביה אחת את הספר 6 היא 1 חלקי 6. הסיכוי להטיל 6 בקוביה השניה הוא גם 1 חלקי 6. אבל, מכיוון שאת רוצה שבשתייהן יצא לך 6 (גם בקוביה מס' 1 וגם(!!) בקוביה מס' 2) ולא רק באחת מהן, את צריכה לכפול את הסיכויים אחד בשני. כלומר - שישית כפול שישית ---> 1 חלקי 36. נראה לי שאת מבלבלת את דרך הפתרון עם פתרון לשאלה אחרת - אם היו שואלים "מה הסיכוי שיצא ב 4 הטלות רצוף 6:6" אז היית צריכה לחשב מה הסיכוי שבכל הטלה יצא 6:6 ואז לעשות "וגם" (כפל) בין כל 4 ההטלות והתוצאה הייתה 1 חלקי (6 בחזקת 4). מקווה שקלעתי למה שסיבך אותך..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*התחברות מאפשרת לך לקבל הודעה על תגובות לפוסט שהעלת/לתגובה שכתבת

חיפוש

שירות לקוחות

רוצה לדבר איתנו באופן ישיר? שירות הלקוחות שלנו זמין לך ומחכה ממש כאן

בחן את עצמך

מדגדג לך לדעת מה זה הפסיכומטרי הזה? בדיוק בשביל זה בנינו עבורך מבדק פסיכומטרי שבסופו נשלח לך את הציון המשוער שלך בסמס

התחברות למערכת

התחברות מאפשרת לך לקבל הודעה על תגובות לפוסט שהעלת/לתגובה שכתבת

התחברות מהירה באמצעות

או

ישנה טעות בשם המשתמש או הסיסמה

אין לך משתמש? הירשם

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!