פסיכומטרי כללי

מענה לכל השאלות בפורום מקצועי

פה שואלים שאלות ומקבלים תשובות מהמורים המומחים שלנו שיודעים הכול! אנחנו בטוחים שגם אתם כבר יודעים לא מעט, ולכן אנחנו מזמינים אתכם לענות בעצמם לתשובות של תלמידים אחרים 🙂

כל תגובה שנכתבת כאן, עוברת את האישור של מנהלי הפורום שלנו, כך שתוכלו להיות בטוחים שכל תשובה שתקראו פה היא באמת נכונה.

הוסף הודעה

יש לך כבר משתמש? 

*התחברות מאפשרת לך לקבל הודעה על תגובות לפוסט שהעלת/לתגובה שכתבת
נתון לי מעוין ABCD שאחת הזוויות בו היא 120 מעלות. מעבירים אלכסון במעוין המוצב מול זווית זו. מה היחס בין צלע המעוין לאלכסון זה?
5 תגובות
  אסף – מנהל פורום
  02:02
  25.02.24
  מצוין. ניתן להעביר את האלכסון הנוסף ליצירת המשולשים שווי הצלעות, כך שהאלכסון הארוך מורכב למעשה משני גבהים במשולשים שווי צלעות חופפים. גובה במשולש שווה צלעות שווה למחצית צלע המשולש כפול שורש 3 (כיוון שגובה במשולש שווה צלעות מחלק אותו לשני משולשי זהב). נסמן את צלע המשולש (שהיא גם צלע המעוין) כ-X. פעמיים שורש 3 כפול X חלקי 2 = פעמיים שורש 3 כפול 2 חלקי X (בחלוקת מספר בשבר, יש לכפול את המספר בשבר ההופכי) = 4 פעמים שורש 3 חלקי X. כלומר, האלכסון במעוין שזוויותיו שוות ל-60 ו-120, יהיה שווה ל4 שורש 3 חלקי צלע המעוין. בשיעור פיתגורס אנחנו מכסים שאלות בסגנון, כך שאם כבר עברת אותו בכיתה, ממליץ לחזור על הקלטת השיעור ועל המטלה בנושא. כמו כן, בכיתת שיעורי הבית שלנו המורה התורנית יכולה להדגים על הלוח כיצד יש לפתור את השאלה, כך שההסבר יהיה ויזואלי וברור יותר מכל הסבר שאני יכול לספק כאן במלל. מקווה שסייעתי, ושיהיה המון בהצלחה! אסף
  שחר חדד
  18:02
  21.02.24
  האלכסון הוא מול הזווית שערכה 120 מעלות ולכן הוא יוצא מהשישים.
  כלומר הוא יוצא מהשישים.
  אסף – מנהל פורום
  14:02
  21.02.24
  היי שחר,

  ייתכן אם כך שלא הבנתי אותך. מאיזו זווית האלכסון יוצא? ה-120, או ה-60?

  אסף
  שחר חדד
  22:02
  20.02.24
  המשולשים אינם שווה צלעות
  אסף – מנהל פורום
  14:02
  19.02.24
  שלום שחר,

  כיוון שבמעויין יש שני זוגות של זוויות נגדיות שוות (כמו במקבילית), שתי הזוויות הנוספות שוות ל-60 כל אחת. במעוין כל אלכסון הוא גם חוצה זווית (כמו בדלתון), כך שהאלכסון שחוצה את הזווית של ה-120 מחלק את המעויין לשני משולשים שווי צלעות (שלוש זוויות של 60 60 60). מכאן נובע שהאלכסון שווה באורכו לצלע המעויין.

  מזכיר שלכל חומר הלימוד שלנו יש פתרונות מלאים באתר. כמו כן, אם את.ה רשומ.ה כרגע לקורס פעיל, תוכל.י להיעזר בשירות כיתת שיעורי הבית – כיתת זום בה המורה התורנית זמינה לסייע בפתרון כל שאלה מחומר הלימוד שלנו.

  בהצלחה!
  אסף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

איך אני מחשבת סכום זוויות במצולע? יש הבדל בחישוב בין מצולע רגיל למצולע משוכלל?
תגובה אחת
  נטע – מנהלת פורום
  16:08
  03.08.23
  דבורה שלום, הנוסחה לחישוב סכום הזוויות מתייחסת לכל המצולעים ללא תלות בעובדה שהם משוכללים או לא. סכום הזוויות במצולע = 180*(n-2) כאשר n מתייחס למספר הצלעות שלו. במצולע משוכלל נוכל להוסיף שכל זוויותיו שוות ולכן נוכל לחשב כל זווית. אני ממליצה לך לחזור על שיעור מצולעים. שבוע מעולה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מה זה מצולע משוכלל? יש כללים שחשוב לזכור בע"פ?
תגובה אחת
  נטע – מנהלת פורום
  16:08
  03.08.23
  כל המידע כמובן נמצא בנוסחאון, אני ממש ממליצה לעבור עליו ולשנן את הכללים בעל פה. ובכל זאת תשובה יותר מפורטת. אז ככה… ריבוע-הוא מרובע משוכלל כל זויותיו 90 כל צלעותיו שוות זו לזו ומקבילות, והאלכסונים חוצים זה את זה שווים זה לזה ומאומכים זה לזה. משולש שווה צלעות-משולש משוכלל כל זויותיו שוות ל60 וכל צלעותיו שוות, הגובה במשולש הוא גם תיכון וגם חוצהה זוית. מחומש משוכלל-זוית הפנימית שלו שווה ל-72, הזויות בין כל זוג צלעות הוא 108. משושה-בעל 6 צלעות יוצר זוית פנימית של 60 זוית בין 2 צלעות המשושה שווה ל-120 כשהוא חסום במעעל צלעו שווה לרדיוס המעגל מתומן משוכלל-בעל 8 צלעות יוצר זוית פנימית של 45 ובין כל 2 צלעות של המתומן יוצר זוית של 135 נוסחא לחישוב סכום זויות במצולע בעל n צלעות הוא: 180(n-2) (הכוונה 180 כפול כל הביטוי לידו) לחישוב הזוית בין 2 צלעות המצולע הוא: 180(n-2)לחלק ב-n לחישוב זוית פנימית: 360 לחלק ב-n הערה: n-הוא מס' הצלעות במצולע מצולעים חסומים במעגל: מרובע כל שהוא החסום במעגל מקיים שני תנאים: א.כל זוג זויות נגדיות שוות ל-180 ב. כל זוג צלעות סמוכות שוות לזוג השני מעגל חוסם ריבוע: אלכסון הריבוע הוא קוטר מעגל החוסם אותו ולהפך ריבוע שחוסם מעגל צלעו של הריבוע שווה בגודלו לקוטר המעגל מצולעים: -כאשר משושה חסום במעגל צלעו שווה לרדיוס המעגל -ככלל ככול ההמצולע החסום במעגל גדול מ 6 צלעות רדיוםס המעגל גדול מצלעו לדוג' מתומן אזי צלעו של המתומן קטן מרדיוס המעגל -כלל ככול שהמצולע החסום בתוך מעגל קטן מ 6 צלעות רדיוס המעגל החוסם אותו קטן מצלעו של המצולע לדוג' מחומש עוד הערה:ממצולע משוכלל בעל 5 צלעות ויותר שטחו שווה למס' שטחי המשולשים שהוא יוצר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלום ברצוני להרשם לקידום למועד הקרוב, אני חייל לקראת שחרור (נותרו לי 4 חודשים) , הבנתי שיש תוכנית השתתפות מטעם הצבא המאפשרת תשלום מינימלי לחייל כדי שאוכל להרשם לקורס הפסיכומטרי . רציתי לדעת אם אני יכול לקבל פרטים על הנושא הנ"ל .. תודה רבה
תגובה אחת
  נטע – מנהלת פורום
  16:08
  03.08.23
  שלום לך, קידום אינה מציעה יותר קורסי חיילים מצומצמים וחסרים יחסית לקורסי הדגל שלנו – קורסי קידום אישי ומועדון 700. חיילים משוחררים מקבלים הנחה בהרשמה לקורסי קידום אישי אבל בהחלט לא מדובר על קורסים שעלות ההשתתפות בהם היא מינימלית כפי שהגדרת. עם זאת, במידה ויש לך את האפשרות מבחינת זמן פנוי ואתה רוצה להשקיע בקורס שבאמת יכול להוציא ממך את הציון המקסימלי אני ממליץ לך לשמוע מה יש ליועצי הלימודים שלנו לומר . אם אתה מתעניין הטלפון הוא 1-800-80-2000

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בוקר טוב, אילו מרובעים יכולים לחסום מעגל? מה היחס בין הקוטר לבין צלע המרובע החוסם, ובמה זה תלוי? מובן שצלע ריבוע החוסם מעגל שווה לקוטר. מה קורה עם מרובעים אחרים כמו מעויין ומה העיקרון? תודה מראש לעונה…
תגובה אחת
  נטע – מנהלת פורום
  16:08
  03.08.23
  היי אשר :) בשביל שמרובע יוכל לחסום מעגל, חייב להתקיים הכלל הבא: סכום זוג אחד של צלעות נגדיות שווה לסכום הזוג השני. מכאן, המרובעים שיכולים בטוח לחסום מעגל הם ריבוע, מעוין ודלתון. גם טרפז יכול לחסום מעגל, אבל תזכור שחייב להתקיים בו הכלל הזה (ואם אני לא טועה – הוא לא חייב להתקיים בכל טרפז שהוא). אם, למשל, תראה מלבן שחוסם מעגל – הוא בעצם ריבוע. עוד דוגמה – מקבילית שתחסום מעגל היא מעוין. מבחינת הקוטר- בצורות בהן צלעות נגדיות מקבילות – אם תוריד גובה בינהן – הוא יהיה שווה לקוטר (ככה שבריבוע הקוטר באמת שווה לצלע, כמו שאמרת). ככה תוכל גם ליצור משולש ישר זווית, ודרכו לחשב את אורך הקוטר (עם משפט פיתגורס). בדלתון הצלעות הנגדיות לא בהכרח מקבילות, ו… טוב, מודה שאם קיים יחס בין הצלע שלו לבין קוטר המעגל החסום – אני לא יודעת אותו… בכל אופן, שיהיה לך בהצלחה, ויום טוב :)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

האם ניתן לחסום כל משולש במעגל, לא משנה מה שטחו?
תגובה אחת
  נטע – מנהלת פורום
  16:08
  03.08.23
  תנסי לצייר אפילו על דף משולשים ותיראי שאת כולם ניתן לחסום, אל תשארי בחשיבה שתמיד המשולש צריך להיות בכל השטח של המעגל, הוא יכול להיות פיצפון ביחס למעגל ענק וקטע מתוך ויקפדיה (כל הזכויות שמורות להם – וכו') מעגל חוסם משולש הגדרה: מעגל חוסם משולש הוא מעגל העובר בכל אחד מקדקודי המשולש. – ניתן לחסום כל משולש במעגל. – מרכז המעגל החוסם הוא נקודת המפגש של כל האנכים האמצעיים של המשולש. * במשולש חד זווית: מרכז המעגל נמצא בתוך המשולש. * במשולש ישר זווית: מרכז המעגל נמצא על היתר והוא מרכזו . * במשולש קהה זווית: מרכז המעגל נמצא מחוץ למשולש. – ניתן למצוא את מרכז המעגל ע"י הוכחה כי נקודה אחת היא נקודת מפגש של שני אנכים אמצעיים בלבד. מעגל חסום במשולש הגדרה: מעגל חסום במשולש הוא מעגל שכל צלעות המשולש משיקות לו. – ניתן לחסום מעגל בכל משולש. – מרכז המעגל החסום הוא נקודת המפגש של שלושת חוצי הזווית במשולש. – ניתן להוכיח כי נקודה מסויימת היא מרכז המעגל החסום במשולש ע"י הוכחה כי נקודה אחת היא נקודת המפגש של שני חוצי זווית בלבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

האם כל מעויין הוא גם דלתון? למה לא נכון לומר שכל דלתון הוא גם מעויין?
תגובה אחת
  נטע – מנהלת פורום
  16:08
  03.08.23
  ההגדרה של דלתון היא מרובע המורכב משני משולשים שווי שוקיים בעלי בסיס משותף, ואם תסתכל על כל מעויין, תראה שגם הוא מורכב משני משולשים שווי שוקיים בעלי בסיס משותף, פשוט במעויין הם גם חופפים. אם אתה רוצה הוכחה גאומטרית אז יש מספר דרכים: 1)האלכסון הראשי חוצה את המישני ומאונך לו. 2)האלכסון הראשי חוצה את המישני וחוצה את זוית הראש. 3)האלכסון הראשני מאונך לנשמי וחוצה את זוית הראש. 4)להוכיח שמרובע מורכב משני משולשים שווי שוקיים בעלי בסיס משותף. כפי שאתה רואה, כל ארבעת התנאים הנ"ל קיימית בכל מעויין באשר הוא מעויין ולכן גאומטרית ניתן להסיק כי כל מעויין הוא דלתון. אני אף פעם לא אמרתי שכל דלתון הוא מעויין כי זה לא נכון. אבל כן אמרתי שכל מעויין הוא דלתון, ואני עדיין חושב ככה. הסבר נוסף: תסתכל על זה ככה, זה נכון להגיד שכל ריבוע הוא מעויין,מלבן,מקבילית,דלתון ואפילו סתם מרובע לא מיוחד! ואפשר להוכיח את זה גאומטרית. אבל אי אפשר להגיד שכל מעויין, מלבן, מקבילית, דלתון או סתם מרובע הם ריבוע פרט למקרה מיוחד – בו כל צלעותיהם שוות,וכל הזיות הפנימיות שוות ל 90. גם מפה אתה יכול לראות שריבוע תמיד עונה על כל התכונות של המרובעים הנ"ל! כלומר, הוא נחשב גם מעויין, מלבן, מקבילית,דלתון וסתם מרובע…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

איך הציון במבחן מתחלק לנקודות בכל תחום? מילולי כמותי אנגלית?
תגובה אחת
  נטע – מנהלת פורום
  16:08
  03.08.23
  בכל חלק אפשר לקבל עד 150 נקודות, כמותי ומילולי שווים 40% כל אחד, אנגלית שווה 20%. פטור באנגלית הוא לא 130 נקודות, אלא 134 (שווה ערך למשהו כמו 4-6 טעויות בשני הפרקים ביחד).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

האם בבחינה יש נוסחאון או דף נוסחאות?
תגובה אחת
  נטע – מנהלת פורום
  15:08
  03.08.23
  בכל פרק כמותי יש בהתחלה דף נוסחאות. ובסעיף מס' 2 רשום: אפס אינו מספר חיובי ואינו מספר שלילי. אפס הוא מספר זוגי. אחד אינו מספר ראשוני. תמיד חשוב לזכור את ההגדרות האלה(עפי הדף של המרכז הארצי), במיוחד כשיש שאלות ואפילו חלק מהתשובות הן אי זוגי/זוגי או ראשוני וכו'. בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

האם יש סטופרים ספציפיים איתם ניתן לגשת לבחינה?
תגובה אחת
  נטע – מנהלת פורום
  15:08
  03.08.23
  כל סטופר יכול לעבוד שימי לב שכדאי שהסטופר יספור קדימה ולא טמייר שסופר לאחור. ובנוסף, שלא יצפצף כל דקה או משהו כזה. הדגם עצמו ממש ממש לא משנה. אני ממליצה לך באופן כללי, לא להשתגע עם זה, וגם לא באמת צריך להוציא על זה יותר מדי כסף. אגב, את מוזמנת להעלות לעמוד הפייסבוק שלך בקשה להשאיל סטופר. כל מי שעשה אי פעם פסיכומטרי ואין לו תוכניות להיות מורה לספורט :) כבר לא צריך את הסטופר. בנוסף, כל מי שעשה טירונות ויש לו שעון סטופר גם יכול להיות שימושי. בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתון לי מעוין ABCD שאחת הזוויות בו היא 120 מעלות. מעבירים אלכסון במעוין המוצב מול זווית זו. מה היחס בין צלע המעוין לאלכסון זה?
5 תגובות
  אסף – מנהל פורום
  02:02
  25.02.24
  מצוין. ניתן להעביר את האלכסון הנוסף ליצירת המשולשים שווי הצלעות, כך שהאלכסון הארוך מורכב למעשה משני גבהים במשולשים שווי צלעות חופפים. גובה במשולש שווה צלעות שווה למחצית צלע המשולש כפול שורש 3 (כיוון שגובה במשולש שווה צלעות מחלק אותו לשני משולשי זהב). נסמן את צלע המשולש (שהיא גם צלע המעוין) כ-X. פעמיים שורש 3 כפול X חלקי 2 = פעמיים שורש 3 כפול 2 חלקי X (בחלוקת מספר בשבר, יש לכפול את המספר בשבר ההופכי) = 4 פעמים שורש 3 חלקי X. כלומר, האלכסון במעוין שזוויותיו שוות ל-60 ו-120, יהיה שווה ל4 שורש 3 חלקי צלע המעוין. בשיעור פיתגורס אנחנו מכסים שאלות בסגנון, כך שאם כבר עברת אותו בכיתה, ממליץ לחזור על הקלטת השיעור ועל המטלה בנושא. כמו כן, בכיתת שיעורי הבית שלנו המורה התורנית יכולה להדגים על הלוח כיצד יש לפתור את השאלה, כך שההסבר יהיה ויזואלי וברור יותר מכל הסבר שאני יכול לספק כאן במלל. מקווה שסייעתי, ושיהיה המון בהצלחה! אסף
  שחר חדד
  18:02
  21.02.24
  האלכסון הוא מול הזווית שערכה 120 מעלות ולכן הוא יוצא מהשישים.
  כלומר הוא יוצא מהשישים.
  אסף – מנהל פורום
  14:02
  21.02.24
  היי שחר,

  ייתכן אם כך שלא הבנתי אותך. מאיזו זווית האלכסון יוצא? ה-120, או ה-60?

  אסף
  שחר חדד
  22:02
  20.02.24
  המשולשים אינם שווה צלעות
  אסף – מנהל פורום
  14:02
  19.02.24
  שלום שחר,

  כיוון שבמעויין יש שני זוגות של זוויות נגדיות שוות (כמו במקבילית), שתי הזוויות הנוספות שוות ל-60 כל אחת. במעוין כל אלכסון הוא גם חוצה זווית (כמו בדלתון), כך שהאלכסון שחוצה את הזווית של ה-120 מחלק את המעויין לשני משולשים שווי צלעות (שלוש זוויות של 60 60 60). מכאן נובע שהאלכסון שווה באורכו לצלע המעויין.

  מזכיר שלכל חומר הלימוד שלנו יש פתרונות מלאים באתר. כמו כן, אם את.ה רשומ.ה כרגע לקורס פעיל, תוכל.י להיעזר בשירות כיתת שיעורי הבית – כיתת זום בה המורה התורנית זמינה לסייע בפתרון כל שאלה מחומר הלימוד שלנו.

  בהצלחה!
  אסף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

איך אני מחשבת סכום זוויות במצולע? יש הבדל בחישוב בין מצולע רגיל למצולע משוכלל?
תגובה אחת
  נטע – מנהלת פורום
  16:08
  03.08.23
  דבורה שלום, הנוסחה לחישוב סכום הזוויות מתייחסת לכל המצולעים ללא תלות בעובדה שהם משוכללים או לא. סכום הזוויות במצולע = 180*(n-2) כאשר n מתייחס למספר הצלעות שלו. במצולע משוכלל נוכל להוסיף שכל זוויותיו שוות ולכן נוכל לחשב כל זווית. אני ממליצה לך לחזור על שיעור מצולעים. שבוע מעולה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מה זה מצולע משוכלל? יש כללים שחשוב לזכור בע"פ?
תגובה אחת
  נטע – מנהלת פורום
  16:08
  03.08.23
  כל המידע כמובן נמצא בנוסחאון, אני ממש ממליצה לעבור עליו ולשנן את הכללים בעל פה. ובכל זאת תשובה יותר מפורטת. אז ככה… ריבוע-הוא מרובע משוכלל כל זויותיו 90 כל צלעותיו שוות זו לזו ומקבילות, והאלכסונים חוצים זה את זה שווים זה לזה ומאומכים זה לזה. משולש שווה צלעות-משולש משוכלל כל זויותיו שוות ל60 וכל צלעותיו שוות, הגובה במשולש הוא גם תיכון וגם חוצהה זוית. מחומש משוכלל-זוית הפנימית שלו שווה ל-72, הזויות בין כל זוג צלעות הוא 108. משושה-בעל 6 צלעות יוצר זוית פנימית של 60 זוית בין 2 צלעות המשושה שווה ל-120 כשהוא חסום במעעל צלעו שווה לרדיוס המעגל מתומן משוכלל-בעל 8 צלעות יוצר זוית פנימית של 45 ובין כל 2 צלעות של המתומן יוצר זוית של 135 נוסחא לחישוב סכום זויות במצולע בעל n צלעות הוא: 180(n-2) (הכוונה 180 כפול כל הביטוי לידו) לחישוב הזוית בין 2 צלעות המצולע הוא: 180(n-2)לחלק ב-n לחישוב זוית פנימית: 360 לחלק ב-n הערה: n-הוא מס' הצלעות במצולע מצולעים חסומים במעגל: מרובע כל שהוא החסום במעגל מקיים שני תנאים: א.כל זוג זויות נגדיות שוות ל-180 ב. כל זוג צלעות סמוכות שוות לזוג השני מעגל חוסם ריבוע: אלכסון הריבוע הוא קוטר מעגל החוסם אותו ולהפך ריבוע שחוסם מעגל צלעו של הריבוע שווה בגודלו לקוטר המעגל מצולעים: -כאשר משושה חסום במעגל צלעו שווה לרדיוס המעגל -ככלל ככול ההמצולע החסום במעגל גדול מ 6 צלעות רדיוםס המעגל גדול מצלעו לדוג' מתומן אזי צלעו של המתומן קטן מרדיוס המעגל -כלל ככול שהמצולע החסום בתוך מעגל קטן מ 6 צלעות רדיוס המעגל החוסם אותו קטן מצלעו של המצולע לדוג' מחומש עוד הערה:ממצולע משוכלל בעל 5 צלעות ויותר שטחו שווה למס' שטחי המשולשים שהוא יוצר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלום ברצוני להרשם לקידום למועד הקרוב, אני חייל לקראת שחרור (נותרו לי 4 חודשים) , הבנתי שיש תוכנית השתתפות מטעם הצבא המאפשרת תשלום מינימלי לחייל כדי שאוכל להרשם לקורס הפסיכומטרי . רציתי לדעת אם אני יכול לקבל פרטים על הנושא הנ"ל .. תודה רבה
תגובה אחת
  נטע – מנהלת פורום
  16:08
  03.08.23
  שלום לך, קידום אינה מציעה יותר קורסי חיילים מצומצמים וחסרים יחסית לקורסי הדגל שלנו – קורסי קידום אישי ומועדון 700. חיילים משוחררים מקבלים הנחה בהרשמה לקורסי קידום אישי אבל בהחלט לא מדובר על קורסים שעלות ההשתתפות בהם היא מינימלית כפי שהגדרת. עם זאת, במידה ויש לך את האפשרות מבחינת זמן פנוי ואתה רוצה להשקיע בקורס שבאמת יכול להוציא ממך את הציון המקסימלי אני ממליץ לך לשמוע מה יש ליועצי הלימודים שלנו לומר . אם אתה מתעניין הטלפון הוא 1-800-80-2000

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בוקר טוב, אילו מרובעים יכולים לחסום מעגל? מה היחס בין הקוטר לבין צלע המרובע החוסם, ובמה זה תלוי? מובן שצלע ריבוע החוסם מעגל שווה לקוטר. מה קורה עם מרובעים אחרים כמו מעויין ומה העיקרון? תודה מראש לעונה…
תגובה אחת
  נטע – מנהלת פורום
  16:08
  03.08.23
  היי אשר :) בשביל שמרובע יוכל לחסום מעגל, חייב להתקיים הכלל הבא: סכום זוג אחד של צלעות נגדיות שווה לסכום הזוג השני. מכאן, המרובעים שיכולים בטוח לחסום מעגל הם ריבוע, מעוין ודלתון. גם טרפז יכול לחסום מעגל, אבל תזכור שחייב להתקיים בו הכלל הזה (ואם אני לא טועה – הוא לא חייב להתקיים בכל טרפז שהוא). אם, למשל, תראה מלבן שחוסם מעגל – הוא בעצם ריבוע. עוד דוגמה – מקבילית שתחסום מעגל היא מעוין. מבחינת הקוטר- בצורות בהן צלעות נגדיות מקבילות – אם תוריד גובה בינהן – הוא יהיה שווה לקוטר (ככה שבריבוע הקוטר באמת שווה לצלע, כמו שאמרת). ככה תוכל גם ליצור משולש ישר זווית, ודרכו לחשב את אורך הקוטר (עם משפט פיתגורס). בדלתון הצלעות הנגדיות לא בהכרח מקבילות, ו… טוב, מודה שאם קיים יחס בין הצלע שלו לבין קוטר המעגל החסום – אני לא יודעת אותו… בכל אופן, שיהיה לך בהצלחה, ויום טוב :)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

האם ניתן לחסום כל משולש במעגל, לא משנה מה שטחו?
תגובה אחת
  נטע – מנהלת פורום
  16:08
  03.08.23
  תנסי לצייר אפילו על דף משולשים ותיראי שאת כולם ניתן לחסום, אל תשארי בחשיבה שתמיד המשולש צריך להיות בכל השטח של המעגל, הוא יכול להיות פיצפון ביחס למעגל ענק וקטע מתוך ויקפדיה (כל הזכויות שמורות להם – וכו') מעגל חוסם משולש הגדרה: מעגל חוסם משולש הוא מעגל העובר בכל אחד מקדקודי המשולש. – ניתן לחסום כל משולש במעגל. – מרכז המעגל החוסם הוא נקודת המפגש של כל האנכים האמצעיים של המשולש. * במשולש חד זווית: מרכז המעגל נמצא בתוך המשולש. * במשולש ישר זווית: מרכז המעגל נמצא על היתר והוא מרכזו . * במשולש קהה זווית: מרכז המעגל נמצא מחוץ למשולש. – ניתן למצוא את מרכז המעגל ע"י הוכחה כי נקודה אחת היא נקודת מפגש של שני אנכים אמצעיים בלבד. מעגל חסום במשולש הגדרה: מעגל חסום במשולש הוא מעגל שכל צלעות המשולש משיקות לו. – ניתן לחסום מעגל בכל משולש. – מרכז המעגל החסום הוא נקודת המפגש של שלושת חוצי הזווית במשולש. – ניתן להוכיח כי נקודה מסויימת היא מרכז המעגל החסום במשולש ע"י הוכחה כי נקודה אחת היא נקודת המפגש של שני חוצי זווית בלבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

האם כל מעויין הוא גם דלתון? למה לא נכון לומר שכל דלתון הוא גם מעויין?
תגובה אחת
  נטע – מנהלת פורום
  16:08
  03.08.23
  ההגדרה של דלתון היא מרובע המורכב משני משולשים שווי שוקיים בעלי בסיס משותף, ואם תסתכל על כל מעויין, תראה שגם הוא מורכב משני משולשים שווי שוקיים בעלי בסיס משותף, פשוט במעויין הם גם חופפים. אם אתה רוצה הוכחה גאומטרית אז יש מספר דרכים: 1)האלכסון הראשי חוצה את המישני ומאונך לו. 2)האלכסון הראשי חוצה את המישני וחוצה את זוית הראש. 3)האלכסון הראשני מאונך לנשמי וחוצה את זוית הראש. 4)להוכיח שמרובע מורכב משני משולשים שווי שוקיים בעלי בסיס משותף. כפי שאתה רואה, כל ארבעת התנאים הנ"ל קיימית בכל מעויין באשר הוא מעויין ולכן גאומטרית ניתן להסיק כי כל מעויין הוא דלתון. אני אף פעם לא אמרתי שכל דלתון הוא מעויין כי זה לא נכון. אבל כן אמרתי שכל מעויין הוא דלתון, ואני עדיין חושב ככה. הסבר נוסף: תסתכל על זה ככה, זה נכון להגיד שכל ריבוע הוא מעויין,מלבן,מקבילית,דלתון ואפילו סתם מרובע לא מיוחד! ואפשר להוכיח את זה גאומטרית. אבל אי אפשר להגיד שכל מעויין, מלבן, מקבילית, דלתון או סתם מרובע הם ריבוע פרט למקרה מיוחד – בו כל צלעותיהם שוות,וכל הזיות הפנימיות שוות ל 90. גם מפה אתה יכול לראות שריבוע תמיד עונה על כל התכונות של המרובעים הנ"ל! כלומר, הוא נחשב גם מעויין, מלבן, מקבילית,דלתון וסתם מרובע…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

איך הציון במבחן מתחלק לנקודות בכל תחום? מילולי כמותי אנגלית?
תגובה אחת
  נטע – מנהלת פורום
  16:08
  03.08.23
  בכל חלק אפשר לקבל עד 150 נקודות, כמותי ומילולי שווים 40% כל אחד, אנגלית שווה 20%. פטור באנגלית הוא לא 130 נקודות, אלא 134 (שווה ערך למשהו כמו 4-6 טעויות בשני הפרקים ביחד).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

האם בבחינה יש נוסחאון או דף נוסחאות?
תגובה אחת
  נטע – מנהלת פורום
  15:08
  03.08.23
  בכל פרק כמותי יש בהתחלה דף נוסחאות. ובסעיף מס' 2 רשום: אפס אינו מספר חיובי ואינו מספר שלילי. אפס הוא מספר זוגי. אחד אינו מספר ראשוני. תמיד חשוב לזכור את ההגדרות האלה(עפי הדף של המרכז הארצי), במיוחד כשיש שאלות ואפילו חלק מהתשובות הן אי זוגי/זוגי או ראשוני וכו'. בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

האם יש סטופרים ספציפיים איתם ניתן לגשת לבחינה?
תגובה אחת
  נטע – מנהלת פורום
  15:08
  03.08.23
  כל סטופר יכול לעבוד שימי לב שכדאי שהסטופר יספור קדימה ולא טמייר שסופר לאחור. ובנוסף, שלא יצפצף כל דקה או משהו כזה. הדגם עצמו ממש ממש לא משנה. אני ממליצה לך באופן כללי, לא להשתגע עם זה, וגם לא באמת צריך להוציא על זה יותר מדי כסף. אגב, את מוזמנת להעלות לעמוד הפייסבוק שלך בקשה להשאיל סטופר. כל מי שעשה אי פעם פסיכומטרי ואין לו תוכניות להיות מורה לספורט :) כבר לא צריך את הסטופר. בנוסף, כל מי שעשה טירונות ויש לו שעון סטופר גם יכול להיות שימושי. בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חיפוש

שירות לקוחות

רוצה לדבר איתנו באופן ישיר? שירות הלקוחות שלנו זמין לך ומחכה ממש כאן

בחן את עצמך

מדגדג לך לדעת מה זה הפסיכומטרי הזה? בדיוק בשביל זה בנינו עבורך מבדק פסיכומטרי שבסופו נשלח לך את הציון המשוער שלך בסמס

התחברות למערכת

התחברות מאפשרת לך לקבל הודעה על תגובות לפוסט שהעלת/לתגובה שכתבת

התחברות מהירה באמצעות

או

ישנה טעות בשם המשתמש או הסיסמה

אין לך משתמש? הירשם

הפנייה התקבלה, נהיה איתך בקשר בהקדם!